Севастополь – “первинна купель хрещення Росії”?

«В Крыму, в Херсонесе, крестился князь Владимир, а потом крестил Русь.

Изначально первичная купель крещения России – там»

В.Путин, ноябрь 2014

Володимир, може й хрестився у Херсонесі, але до Центральної Росії це хрещення не мало відношення. Її потім з великими проблемами хрестили з Києва. Але, якщо враховувати те, що княгиня Ольга задовго до Володимира хрестилася у Константинополі (Стамбулі), то чому не вважати саме його “купеллю Росії”?

Златник Володимира Святославича з колекції Ермітажу

Що стосується “первинної купелі Росії”, як назвав грецьке місто Херсонес президент Росії, то у візантійському Херсонесі прийняв, згідно легенди, хрещення виключно київський князь Володимир, – і невідомо, який у нього зв’язок з нинішньою Росією. Згідно інших літописних переказів, Володимир був хрещений або у Києві, або у Василеві (Василькові).

Владимирский собор в Херсонесе. Построен в 1861-1891 гг. на легендарном месте крещения князя Владимира.

Але врешті, християнство прийшло на територію сучасної Росії набагато раніше, аніж до Києва, — наприклад, на Північному Кавказі воно було поширеним ще у перші століття нашої ери, і чому Владімір Путін ігнорує цей очевидний факт, лишається загадкою. Що ж стосується земель сучасної Росії у складі київської Русі, то християнство прийшло туди не з Херсонесу, а з Києва, і ще 80 років потому в Верхньому Поволжі спалахували язичницькі повстання, які важко придушували київські дружини. Проте, чи є факт хрещення у Херсонесі одного князя приводом до територіальних зазіхань на це місто? На жаль, ніхто з консультантів не повідомив  презииденту Росії, що бабця Володимира  княгиня Ольга прийняла християнство в столиці Візантії Константинополі. — Чим сьогоднішній Стамбул не «купель Росії»? Вже час його також анексувати. Що тепер Туреччина скаже?

URL

Владимир, может и крестился в Херсонесе, но к Центральной России это крещение не имело отношения. Ее потом с большими проблемами крестили из Киева. Но, если учитывать то, что княгиня Ольга задолго до Владимира крестилась в Константинополе (Стамбуле), то почему не считать именно его «купелью России»?

Златник Влаадимира Святославича из коллекции Эрмитажа

Что касается «первичной купели России», как назвал греческий город Херсонес президент России, то в византийском Херсонесе принял, согласно легенде, крещение исключительно киевский князь Владимир, — неизвестно, какая у него связь с нынешней Россией. Согласно другим летописным преданиям, Владимир был крещен или в Киеве, или в Василеве (Васильков).

Владимирский собор в Херсонесе. Построен в 1861-1891 гг. на легендарном месте крещения князя Владимира.

Впрочем, христианство пришло на территорию современной России много ранее, чем в Киев, — например, на Северном Кавказе оно было распространено еще в первые века нашей эры, и почему Владимир Путин игнорирует этот очевидный факт, остается загадкой. Что же касается земель современной России в составе Киевской Руси, то христианство пришло туда не из Херсонеса, а из Киева, и еще 80 лет спустя в Верхнем Поволжье вспыхивали языческие восстания, которые с большим трудом подавляли киевские дружины. Впрочем, является ли факт крещения в Херсонесе одного князя поводом к территориальным притязаниям на этот город? Наверное, в Стамбуле прошли благодарственные молебны, за то, что российскому президенту никто из консультантов не сообщил, что бабка Владимира княгиня Ольга приняла христианство в столице Византии Константинополе. — Чем нынешний Стамбул не «купель России»? Пора бы его тоже аннексировать. Что теперь Турция скажет?

URL

One comment on “Севастополь – “первинна купель хрещення Росії”?

  1. константин коментує:

    А Аскольдове хрещення?
    ПТН ХЛО!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s