Виставка ікон у Львові

foto 2

10 жовтня 2014 року у Національному музеї ім.. Андрія Шептицького у Львові відбулося відкриття післяпленерної виставки ікон, написаних у цьому році під час IV Міжнародного пленеру Іконопису на Волині (Центр Інтеграції у селі Замлиння Карітас Луцької Дієцезії, Україна) та під час VI Міжнародних майстер-класів з іконопису „Святкові ікони” (Новіца, Польща).

У відкритті виставки взяло участь духовенство, учасники обох пленерів, представники місцевої влади, художники, місцеві поляки, журналісти. Генеральне Консульство у Львові представляв Ярослав Дрозд – Генеральний Консул, а Генеральне Консульство в Луцьку – консул Кшиштоф Савіцкі.

Організаторами пленеру на Волині є Генеральне Консульство РП в Луцьку, Кафедра україністики Варшавського університету та іконописці з Польщі. Пленер відбувся під патронатом Беати Бживчи – Генерального Консула Республіки Польща в Луцьку, єпископа Віталія Скомаровського – Ординарія Луцької дієцезії Римсько-Католицької Церкви та єпископа Йосафата Говери – Луцького екзарха Української Греко-Католицької Церкви.

Організаторами пленеру в Новіци є Товариство приятелів Новіци (www.nowica.art.pl), Греко-католицьке молодіжне братство „Сарепта” та Кафедра сакрального мистецтва Академії мистецтв у Львові.

Патронат над проектом в Новіци взяли: Перемишельсько-Варшавський Митрополит – о. архиєпископ Ян Мартиняк, Генеральний Консул РП у Львові – Ярослав Дрозд, i Генеральний Консул України в Кракові – Віталій Максименко.

Обидва проекти стали яскравим прикладом багаторічної співпраці неурядових організацій та установ Польщі і України, а метою пленерів і циклу виставок є ведення духовного діалогу між художниками, які сповідують як західне, так і східне християнство. В основі проекту лежить необхідність польсько-українського обміну ідеями у сфері сакрального мистецтва та іконопису, а також знайомство з релігійним контекстом візантійського сакрального мистецтва та культурним взаємопроникненням впливів Сходу та Заходу.

Опрацював К. Савіцкі

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s