Міжнародна наукова богословська конференція «Богопізнання: Схід — Захід. Догматичні та духовні виміри»

dsc_0209

9-10 жовтня в УКУ проходить міжнародна наукова богословська конференція “Богопізнання: Схід — Захід. Догматичні та духовні виміри”.

Декан Філософсько-богословського факультету д-р Роман Завійський наголошує, що це унікальна в історії України конференція: “Ніколи в нашій державі не було скільки науковців, які займаються  дослідженням святоотцівської літератури. Це чудова нагода нашим студентам, аспірантам, викладачам започаткувати міцну дружбу, засновану на обговоренні богословських проблем”.

dsc_0172

Владика Ігор Возьняк, який виступав із вітальним словом наголосив, що богопізнання — це та тема, яка постійно зберігає актуальність для усіх християн, оскільки це сакральна складова спасіння. Д-р Роман Завійський підкреслює, шляхи богопізнання дуже різні: “Особливо — це можна побачити в подіях, які останній рік відбуваються в Україні: для когось Бог відкрився на Майдані у примітивному шатрі, який спільно використовували різні конфесії, для когось під час війни на сході України. Проте для більшості людей — Бог відкривається через читання і розважання над прочитаними словами Святого Письма”.

Організатори наголосили, що ХХ століття було дуже не справедливе щодо української церкви і українського богослов’я. “Наш богословський голос загубився, наукові традиції розсіялися в лихоліттях світових воєн та лютування тоталітаризмів, – наголосив д-р Завійський, – завдання українців – відродити загублену київську екзеологічну богословську традицію”.

Впродовж двох днів з доповіддями виступатимуть: митрополит Діоклійський Каллістер Уер (Константинопольський патріархат), Терезія Гайнталер — почесний професор Вищої школи філософії і богослов’я Санкт Георген (Франфурт), о. Ендрю Лаут — професор-емерит патристичних і візантійських студій Університету Дарема (Великобританія), о. Джон Пантелеймон Мануссакіс — доктор філософії та богослов’я, професор філософії в Коледжі Святого Хреста (США), Робін Дарлінг Янг — професор Католицького університету Америки (США), о. Мартін М. Лінтнер — професор морального богослов’я, очолює Міжнародну мережу товариств католицького богослов’я INSeCT, о. Едвард Фарруджа — професор догматики і патрології Папського орієнтального інституту.

URL

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s