У Тернополі побудують унікальний візантійський собор висотою в 9 поверхів

sobor-300x173

На розі вулиці Київська та Тарнавського вже чималу кількість років обгороджено ділянку, яка з 2012 року належить Тернопільській єпархії УПЦ Київського Патріархату. Зараз там планується будівництво унікального катедрального собору – у візантійському стилі, висотою більше, ніж 9-типоверховий будинок. 

Про це 23 травня йшлося на прес-конференції у єпархії. Владика Тернопільський, Кременецький та Бучацький Нестор наголосив, що наразі існують лише ескізні проекти будівництва собору. Оскільки коштів на таке масштабне зведення потрібної для усіх конфесій центральної споруди, наразі немає.

Православна церква київського патріархату планує збудувати собор за кошти, виручені від будівництва житлового багатоквартирного будинку на цій ж території, яка належить церкві. Усі потрібні документи для цього є. Немає тільки будівельного підприємства, яке б погодилося виступити жертводавцем: збудувати житло, отримати кошти за будматеріали та роботу, але не претендувало б на прибуток від продажу квартир у цьому будинку. Натомість виручені гроші пішли б на будівництво собору.

Усі процеси, пов’язані з будівництвом, бухгалтерією та роботами навколо цього будівництва, задля прозорості висвітлюватимуться на спеціально-створеному сайті http://tersobor.org.ua .

Планується, що катедральний собор буде у стилі Нова Візантія, оскільки зводять його на честь візантійських імператорів – святих рівноапостольних Костянтина та Єлени.

Деталі згодом

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s