Археологи знайшли прабатька планшетних комп’ютерів віком 1200 років

image

Група турецьких археологів займалася розкопками біля протоки Босфор і виявила незрозумілий дерев’яний предмет віком приблизно 1200 років. Після ретельного його дослідження, вчені дійшли висновку, що цей дерев’яний ящик є еквівалентом сучасних планшетних комп’ютерів.

“Візантійський гаджет”, як його вже жартома охрестили журналісти, є одночасно записником і корисним інструментом.

Пристрій складається з декількох прямокутних дерев’яних панелей, покладених одна на одну і покритих шаром воску, на якому можна писати за допомогою гострого пера. Віск захищає дерево від води та інших зовнішніх дій, так що на парі дерев’яних сторінок досі видно записи на грецькій мові, які, судячи з усього, належали капітанові затонулого судна. Пристрій був знайдений в тому самому місці, де раніше цього року були виявлені останки 37 затонулих візантійських кораблів.

Найцікавіше, що окрім функції зберігання інформації, пристрій приховує в собі своєрідне мобільне застосування. Нижня частина гаджета, прикрита рухомою панеллю, містить в собі круглі отвори різних діаметрів. А всередину цих отворів вбудовані мініатюрні пристрої для зважування. Найімовірніше, ці ваги використовувалися для оцінки об’єму того або іншого дорогоцінного товару, адже затонулі кораблі були торговими і часто перевозили дуже цінні вантажі. Гаджет також передбачав наявність ременя для перенесення, оскільки в його корпусі було зроблено спеціальні отвори для цього. Самого ременя в місці розкопок вчені не знайшли.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s