Звернення Редакційної ради сайту «Василевс. Українська візантиністика» до відвідувачів сторінки

27 жовтня в Україні та поза її межами стало відомо про загрозу ліквідації двох наукових установ в системі НАН України – Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського та Інституту сходознавства імені А. Кримського. Справа отримала величезний резонанс у середовищі наукової громадськості, про неї пишуть численні засоби масової інформації, до відповідних органів скеровуються індивідуальні та колективні звернення на підтримку подальшого існування інституцій.

Попри те, що 30 жовтня 2013 р. на засіданні Президії НАН України питання про ліквідацію Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України та Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського не розглядалося, Редакційна рада сайту “Василевс” вважає за необхідне офіційно оприлюднити свою позицію з цього питання і долучає свій голос на підтримку обох закладів як одних із провідних осередків історичної науки в Україні. Разом з тим, особливе занепокоєння особисто в нас викликає той факт, що загроза припинення повноцінного функціонування обох інститутів може негативним чином вплинути на існування двох осередків вітчизняного візантинознавста, що склались у їхній структурі.

По-перше, йдеться про періодичне видання “Софія Київська: Візантія. Русь. Україна”, упорядкування якого здійснюється силами насамперед співробітників Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського Д. Гордієнка та В. Корнієнка. Світ побачили вже два номери видання, до друку готується третій. Значну частину матеріалів складають археографічні публікації джерел з історії візантиністики в Україні, як і питання візантійського джерелознавства загалом.

По-друге, в структурі Інституту сходознавства в галузі візантиністики працюють Е. Циганкова та Т. Щербань, всі ми пам’ятаємо творчий доробок вже покійної Л. Матвєєвої. На сторінках “Східного світу” та збірки “Сходознавство” часто публікуються матеріали на візантинознавчу та суміжну тематику.

Чи буде забезпечено подальше існування та розвиток візантинознавчих студій в обох інститутах після реорганізацій та оптимізацій – невідомо. Ми віримо, що українська візантиністика, яка щойно з 90-х років ХХ ст. почала відроджуватись до життя, продовжуючи величні надбання науковців другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст., матиме перспективи для повноцінного функціонування.

Редакційна рада просить висловитись на нашому сайті з приводу ситуації, що склалась навколо двох інституцій, і всіляко висловити підтримку в їхньому відстоюванні права на існування як самодостатніх наукових закладів!

Редакціна рада сайту

Андрій Домановський
Олег Файда
Дмитро Гордієнко
Олег Луговий

Advertisements

2 comments on “Звернення Редакційної ради сайту «Василевс. Українська візантиністика» до відвідувачів сторінки

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s