У Стамбулі відкривають тунель, який з’єднав Європу та Азію (ВІДЕО)

4Без-назви-1

Турецький «Мармарай» – найглибший підводний тунель у світі, його побудували на глибині 55 метрів, загальна вартість проекту перевищила три мільярди євро.

Сьогодні в одному з найбільших міст Туреччини Стамбулі відкривається перший залізничний тунель під протокою Босфор, який з’єднає Азію і Європу. Сьогоднішній день для відкриття тунелю «Мармарай» обрали не випадково – 29 жовтня в країні святкують день 90- річчя Турецької Республіки.

«Мармарай» є частиною однойменного проекту з модернізації залізничної системи Стамбула. Тунель спорудили на глибині 55 метрів. Це найглибший підводний тунель у світі. Загальна вартість проекту – 3,3 мільярда євро.

Найбільші технологічні труднощі під час спорудження тунелю були пов’язані з тим, що він мав витримувати землетруси потужністю до 9 балів за шкалою Ріхтера.

Чотирисмуговий тунель протяжністю в 13,6 км розрахований на перевезення 1,5 мільйона пасажирів на день. Автори проекту сподіваються, що «Мармарай» дозволить на 20% знизити навантаження на громадський транспорт 14-мільйонного Стамбула, розвантаживши два існуючих мости через Босфор. Також турецька влада сподівається, що цей тунель сприятиме розвитку торгівлі між Західною Європою і Азією, зокрема Китаєм.

Проект тунелю задумав ще 150 років тому османський султан Абдула Меджід. Однак у той час його не вдавалося реалізувати через нерозвиненість технології та відсутність коштів. Технічно це стало можливо лише в кінці 1990-х років.

Будівництво тунелю почалося в 2004 році, коли тендер на реалізацію проекту виграв турецько-японський консорціум. Передбачалося, що об’єкт буде готовий до експлуатації через чотири роки. Проте інженери на місці будівництва доволі часто виявляли унікальні археологічні знахідки, що гальмувало проведення робіт.

Під час будівництва прохідники наштовхнулися на візантійський порт Феодосію, в якому знайшли руїни, які датуються археологами 7 тисячоліттям до нашої ери. Всього під землею, де проходить тунель, було знайдено близько 40 тисяч старовинних предметів, у тому числі, ціла флотилія з тридцяти середньовічних візантійських кораблів. Всі ці об’єкти зараз містяться в історичних музеях Стамбула.

Незважаючи на офіційне відкриття, перших пасажирів тунель прийме тільки в наступному році, пише ВВС.

URL

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s