Туреччина: Впливовий імам закликає перетворити Святу Софію на мечеть

У Туреччині впливовий імам висловився за перетворення собору Святої Софії (нині музей «Айя -Софія») в Стамбулі на мечеть. У святковій хутбі з нагоди Ід аль -Адха імам «Блакитної мечеті» відомий проповідник Мустафа Акгюль закликав мусульман домагатися «повернення» «Айя – Софії», пише kath.net.

1 

«Ви бачите, що величезна мечеть Султан – Ахмет сьогодні переповнена, в той час, як Айя –Софія, що знаходиться поруч не використовується у житті мусульманської громади. Необхідно домагатися дозволу на проведення в ній молитов. Я маю намір від вашого імені звернутися c такою пропозицією до уряду, – заявив імам. – Одного разу Айя -Софія повинна відкрити свої двері як мечеть».

Ісламські турецькі націоналістичні групи помітно активізувалися в останні роки. Під їх впливом часто звучать заклики віддати собор Святої Софії мусульманській громаді. Храм VI ст. близько тисячі років служив в якості імператорської церкви у Візантії. Після завоювання Константинополя османами в XV ст. був перетворений на мечеть. Із заснуванням Турецької республіки в 1923 р. собор був оголошений музеєм, релігійні обряди в ньому були заборонені.

2Візантійський імператор Костянтин IX Мономах та імператриця Зоя перед Христом.

Мозаїка південної галереї Собору Святої Софії. Константинополь, XI століття.

Турецька влада нещодавно віддала мусульманським громадам для молитовних потреб кілька колишніх християнських храмів, у т. ч. собор Святої Софії у Трабзоні і однойменний храм в Ізніка (колишня Нікея).

За матеріалами Седмица.ru

URL

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s