Про участь наукових співробітників Національного заповідника Софія Київська у ХХІІ Міжнародному конгресі візантійських досліджень

Від 21 до 27 серпня 2011 р. в м. Софія (Болгарія) відбувся ХХІІ Міжнародний конгрес візантійських досліджень. П’ять наукових співробітників, включаючи і генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» підготували доповіді та успішно виступили на цьому форумі.

 Місце проведення: Софія (Болгарія)
Дата проведення 21 – 27 серпня 2011 р.

З 21 по 27 серпня 2011 р. в м. Софії (Болгарія) відбувся ХХІІ Міжнародний конгрес візантійських досліджень. Наукові співробітники Національного заповідника «Софія Київська» протягом двох років проводили дослідження та готували наукові доповіді для участі у цьому всесвітньовідомому науковому форумі. П’ять наукових співробітників, включаючи і генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» підготували доповіді та успішно виступили на цьому форумі.

Це єдина з України група музейних науковців, які представили наукові    дослідження у царині візантійського мистецтва щодо вітчизняних архітектурно-історичних пам’яток.

У конгресі взяли участь:

1. Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» – Куковальська Н.М.

2. Заступник генерального директора з наукової роботи – к.і.н. Марголіна І.Є.

3. Головний реставратор заповідника – А.М. Остапчук

4. Провідний науковий співробітник заповідника – к.і.н. В.В. Корнієнко

5. Провідний науковий співробітник заповідника – к.і.н. Н.О. Сінкевич

Назви доповідей:

1. Історія реставрації мозаїк Софії Київської та Михайлівського Золотоверхого соборуКуковальська Н.М., Остапчук А.М.

2. Сучасні дослідження фресок ХІІ ст. Кирилівської церкви в Києві – к.і.н. Марголіна І.Є.

3. Новітні дослідження графіті Софії Київської – к.і.н. Корнієнко В.В.

4. Візантія очима київських інтелектуалів ХVІІ ст. – к.і.н. Сінкевич Н.О.

5. Світські фрески Софії Київської: нова атрибуція – д.і.н., професор Нікітенко Н.М. – постерна доповідь.

6. Датування Софії Київської у світлі нових досліджень – д.і.н., професор Нікітенко Н.М., к.і.н. Корнієнко В.В. – постерна доповідь.

Доповіді співробітників Заповідника надруковано у збірці наукових праць ХХІІ Міжнародного конгреса візантійських досліджень Співробітники Заповідника не тільки доповіли про свої новітні наукові доробки але напередодні святкування ювілею Софійського собору презентували 1000-літню святиню українського народу унікальну архітектурно-історичну пам’ятку Київський Софійський собор.

Науковці Заповідника налагодили зв’язки з багатьма учасниками конгресу та з представниками культурної спільноти Болгарії для подальшої наукової та культурної співпраці .

У здійснені відрядження величезну та дійову допомогу було надано директором ДЗУКГС МЗС України Яценківським В.В. та послом України в Болгарії паном М.Ф. Балтажи. За їхнього сприяння українським науковцям надано транспорт для зустрічі та проводу до аеропорту, огляду унікальних старожитностей міста та його околиць, запрошено на відкриття виставки, присвяченої 20-й річниці Незалежності України, ушановано прийомом на теренах посольства України в Болгарії. Таке добре, турботливе, шанобливе ставлення до нашої делегації, поза сумнівом, сприяло позитивному представленню наукових розробок українських вчених та успішній презентації 1000-літньої Софії Київської.

Детальніше (з фото) у форматі .pdf

URL

2 comments on “Про участь наукових співробітників Національного заповідника Софія Київська у ХХІІ Міжнародному конгресі візантійських досліджень

  1. Digeniss коментує:

    Цікаво, а з інших українських інституцій багато представників було?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s