Традиції Київської Церкви вивчатимуть в Римі на літній школі

З 30 червня до 4 липня в Інституті Св. Климента Папи Українського Католицького Університету (УКУ) в Римі відбудеться літня школа на тему «Літургійна традиція Київської Церкви у контексті взаємин візантійського Сходу й латинського Заходу».

Програма Школи, зазначають організатори, передбачає обговорення важливих проблем, які стосуються історії та сучасного літургійного життя християн візантійсько-слов’янського обряду.

Учасники вивчатимуть питання обрядової контраверсії між візантійським Сходом і латинським Заходом, порушуватимуть обрядові питання в контексті укладення та полеміки навколо Берестейської унії, обговорюватимуть проблеми латинізації в XVII-XVIII ст та обрядову ідентичність греко-католиків Центрально-Східної Європи у XX ст.

Під час Школи буде представлено український переклад монографії о. д-ра Юрія Аввакумова «Витоки унійного богослов’я. Проблема церковної єдності в обрядових дискусіях між Римом і Константинополем в XI–XIII ст.»

Викладачами школи запрошено відомих науковців: Єпископа Гліба Лончину (Апостольського Екзарха для українців греко-католиків у Великобританії), о. Юрія Аввакумова (Німеччина – США), о. Пшемислава Новаковського (Польща), д-ра Михайла Петровича (Україна), п. Тараса Шманька та ін. Слухачами школи будуть студенти та науковці з Українського католицького університету, Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, Люблінського, Харківського, Ягелонського університетів, Папського Східного інституту та Салезіянського університету у Римі, Тернопільської духовної семінарії та Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Директор Інституту св. Климента Папи о. д-р Іван Дацько зазначив, що «Інститут св. Климента Папи в Римі часто організовує конференції і літні школи на подібну тематику, щоб науковці – богослови, історики, літургісти, мистецтвознавці та інші – могли у порівнянні різних традицій Східних Церков пізнати їхню історію, літургійну та обрядову особливість, зрозуміти сучасний стан та тенденції розвитку Східних Церков».

URL

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s