Презентація книги отця Юрія Аввакумова «Витоки унійного богослов’я. Проблема церковної єдності в обрядових дискусіях між Римом і Константинополем в XI–XIII ст.». Київ, 23 червня 2011 р. (відео)

Доповідачі:
– Отець Петро Балог ОР
викладач Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві
– Отець Борис Гудзяк
ректор Українського католицького університету
доктор філософії (візантійської та слов’янської історії)

23 червня 2011 р. о 12:00 в Інституті релігійних наук св.Томи Аквінського в Києві відбулася презентація нової книги отця Юрія Аввакумова «Витоки унійного богослов’я. Проблема церковної єдності в обрядових дискусіях між Римом і Константинополем в XI–XIII ст.» (авторизований переклад з німецької Олега Конкевича, за редакцією Уляни Головач. Львів: Видавництво Українського католицького університету 2011). В рамках заходу було відкрите обговорення за участю таких провідних українських експертів, як о. Борис Гудзяк, о.Петро Балог, Володимир Литвинов, Олег Турій, о. Андрій Дудченко, Юрій Чорноморець та ін.

Дискусії католиків та православних XI–XIII ст. про євхаристійних хліб, доливання води до євхаристійної чаші та формулу хрещення розпочалися із агресивного несприйняття «іншого», а завершилися прийняттям іншого в його іншості. Завершуючи дискусії св. Тома говорив навіть про необхідність для грецького священства притримуватися власних звичаїв. Під час цих дискусій фактично народжувалася візія Церкви як єдності реального різноманіття та формувалися принципи європейської культури толерантності.

Книга є незамінною енциклопедією знань із богословської дискусії, яка привела до розколу 1054 року. Монографія є єдиним систематичним аналізом обрядових дискусій від їх початку до переходу католицько-православних дискусій в нову фазу в XIV столітті. Автор осмислює як сам досвід дискусій, так і їх вплив на Флорентійський собор та першу справжню спробу об’єднання Церкви. Книга є джерелом багатого оригінального матеріалу для істориків богослов’я, істориків філософії, культурологів, істориків, дослідників середньовічної та ранньомодерної ментальності.

URL

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s